Najczęściej zadawane pytania

Internet światłowodowy nie dociera do użytkownika zwykłym kablem, ale przewodem wykonanym z ultracienkich włókien szklanych. Ponieważ umożliwiają one dystrybucję cząstek światła, włókna zapewniają transmisję danych na nieporównywalnie szybszym poziomie. Światłowód charakteryzuje się:

  • lepszą stabilnością sygnału
  • nieporównywalnie wyższym poziomem wydajności
  • optymalną przepustowością łącza
  • szybszym transferem danych. 

Efekt to zdecydowanie inne odczucia użytkownika – wrażenie, że obsługa internetu, ściągnięcie pliku czy gra przez internet odbywa się szybciej i płynniej. 

Odpowiedź jest prosta: taką, jaką ustali z operatorem odbiorca. Oczywiście są to dane ograniczane, przy czym dostawcy konsekwentnie pracują nad coraz wyższymi parametrami. O ile w przypadku typowych łączy internetowych średni transfer to ok. 100-200 Mb/s, światłowód umożliwia przejście na pułap 1 Gb/s czy jak w przypadku naszej oferty Televoice – 10 Gb/s.

Mapa sieci światłowodowych w Polsce to temat tak dynamicznie się zmieniający, że z każdym miesiącem ulega zmianie. Światłowód dostępny jest w dużych i średniej wielkości miastach Polski. W przypadku firmy Televoice światłowód jest dostępny w obrębie Warszawy i okolic. Rozważając instalację światłowodu warto skorzystać po prostu z wyszukiwarki. Po wpisaniu adresu danej nieruchomości, system sam sprawdzi możliwe opcje – w tym to, czy w danej lokalizacji można zainstalować światłowód. Również tą drogą można zamówić usługę montażu.

BSA czyli Bitstream Access świadczona w technologii FTTH (GPON) to szerokopasmowa transmisja danych realizowana od PDU (punktów dostępu do usługi) do zakończenia sieci w lokalu abonenta, czyli gniazda abonenckiego. Aktualnie S-I posiada 14 PDU na terenie całej Polski

Usługa BSA jest obecnie dostępna w trzech opcjach różniących się oferowaną przepustowością: 

  • 300/50Mbit/s
  • 600/100Mbit/s
  • 1000/300Mbit/s.

Transmisja danych to po prostu przesyłanie ich z jednego urządzenia cyfrowego do drugiego. Transfer ten odbywa się za pomocą medium transmisji danych, takiego jak tradycyjna sieć telefoniczna, sieć światłowodowa bądź bezprzewodowa, w tym komórkowa transmisja danych

Transfer danych zużywa się m.in. podczas przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki, streamowania czy pobierania plików z sieci. Nietrudno więc wyobrazić sobie, jak dużo zasobów sieciowych zużywają firmy, których działalność opiera się na świadczeniu usług przez internet.

Dostarczanie wysokiej jakości stron internetowych i aplikacji do jak największej liczby lokalizacji na całym świecie wymaga infrastruktury i wiedzy, aby zagwarantować niskie opóźnienia i możliwie najwyższą przepustowość.

Aby sprostać tym wyzwaniom bez ogromnych inwestycji w infrastrukturę sieciową, wiele firm przenosi aplikacje biznesowe oraz platformy do chmury, która umożliwia firmom przechowywanie danych na serwerze dostawcy. Jeśli organizacja korzysta z usługi w chmurze, nie musi inwestować ogromnych pieniędzy w konfigurację swojego serwera.

Wiele firm korzysta z aplikacji mobilnych do komunikacji wewnętrznej, takich jak Slack lub Google Workspace, które umożliwiają zdalną współpracę pracowników rozsianych po całym świecie.

Kupowanie lub sprzedawanie towarów za pomocą internetu, czyli handel elektroniczny, to kolejny obszar, w którym bardzo ważną rolę odgrywa szybka transmisja danych. Sieci komputerowe w organizacji powinny być na tyle wydajne, aby obsłużyć dziesiątki, a nawet setki zapytań na minutę. Innymi słowy: im szybszy transfer danych, tym więcej zamówień będzie w stanie obsłużyć jednocześnie system e-commerce.

Usługa ta umożliwia tworzenie własnej sieci rozległej w oparciu o włókna światłowodowe miejskiej sieci światłowodowej Televoice Polska bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych na projektowanie oraz budowę kanalizacji lub sieci napowietrznych oraz układania własnych światłowodów. Usługa obecnie dostępna jest w Warszawie i okolicach. Usługa zazwyczaj zakończona przełącznicami optycznymi ze złączami światłowodowymi.

Własna miejską sieć światłowodową bez konieczności jej budowy.

Tworzenie połączenia LAN pomiędzy różnymi lokalizacjami.

Samodzielny dobór urządzeń i wkładek.

Usługa zarządzana przez samodzielnie przez klienta.

Dedykowany opiekun i inżynier techniczny.

Możliwość tworzenia tras zapasowych dla istniejących usług.

Przepustowości n x 1Gbps lub więcej (dzięki użyciu zwielokrotnienia falowego xWDM).

Stały monitoring naszych urządzeń w lokalizacji klienta.

Dostęp do całodobowego centrum obsługi sieci.

Zakończenie przełącznicą światłowodową

Bezpośrednie połączenie światłowodowe punkt-punkt

Możliwość zakończenia w punktach wymiany ruchu w Warszawie (PLIX, EPIX Warszawa, CIX)

Możliwość zakończenia włókna w centrach danych licznych operatorów (np. Orange, Netia, 3s, T-Mobile itp.)

Zostaw kontakt - oddzwonimy I pomożemy w wyborze najkorzystniejszej oferty